ایمپلنت های دندانی اوردنچر، و میزان رضایت بیماران

29 اردیبهشت 99 ایمپلنت دندان پروتز خدمات آرتمان درمان 4 نظر کاربران نوشته شده توسط آرتمان درمان

ایمپلنت های دندانی اوردنچر، و میزان رضایت بیماران

انواع ایمپلنت‌های دندانی اوردنچر و میزان رضایت بیماران و زمان انجام آن

در مواردی که تعداد زیادی از دندان‌های فرد از بین رفته یا نیاز به جایگزینی دارند، اوردنچر نسبت به ایمپلنت‌های جایگزین تک دندان، راه حل مقرون به صرفه‌تری است. ایمپلنت اوردنچر یک پروتز دندان مصنوعی است که توسط ایمپلنت‌های دندانی طی جراحی در فک شما قرار داده می‌شود.

ایمپلنت با ثبات و استحکام بالایی از دنچر (دندان مصنوعی) محافظت می‌کند و نسبت به دندان‌های مصنوعی سنتی مزایای بسیاری دارد. اوردنچر بسته به شرایط استخوان، لثه و سایر فاکتورها، با تعداد متفاوتی از ایمپلنت طراحی می‌شود.

انواع ایمپلنت‌های دندانی اوردنچر

سه نوع اصلی ایمپلنت اوردنچر وجود دارد:

 ایمپلنت نگهدارنده (Implant-Retained) – محافظ لثه

در این حالت اوردنچر به طور مستقیم روی لثه شما قرار گرفته و به ایمپلنت‌هایی که در فک بالا یا پایین قرار دارند، متصل می‌شود. این نوع اوردنچر قابل در آوردن است و از طریق اتصالات محکم و ثابت موجود در دنچر به ایمپلنت متصل می‌شود.

 نوار نگهدارنده (Bar-Retained) – محافظ ایمپلنت

در این حالت اوردنچر به اتصالات روی یک نوار فلزی وصل می‌شود که این نوار فلزی طی جراحی به ایمپلنت‌های فک بالا یا پایین متصل می‌شود. این نوع اوردنچر قابل در آوردن است و از طریق اتصالات ثابت موجود در دندان مصنوعی درون نوار فلزی محکم می‌شود.

 ایمپلنت ثابت

در این حالت اوردنچر مستقیما به ایمپلنت‌های قرار داده شده در فک بالا یا پایین متصل می‌شود. این نوع اوردنچر فقط توسط دندانپزشک قابل برداشتن است. این حالت بیشترین شباهت را به دندان‌ها و لثه طبیعی دارد.

 اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت‌های دندانی اوردنچر

 آیا شما کاندید مناسبی برای این نوع درمان هستید؟

به طور کلی اگر فردی به اندازه‌ای سالم باشد که بتوان دندانش را کشید، کاندید مناسبی برای قرار دادن ایمپلنت اوردنچر است. کاندیدهای بالقوه اوردنچر افرادی هستند که از عدم ثبات دندان‌های مصنوعی خود ناراضی‌اند، همچنین افراد بی‌دندان با شرایط دندانی خیلی پیچیده که نمی‌توانند به طور موفقیت‌آمیزی پروتزهای ثابت یا متحرک را در دهان نگه دارند. تحقیقات نشان داده که افزایش سن یا پوکی استخوان نیز مانعی برای بهبودی یا اتصال موفقیت‌آمیز ایمپلنت نیست.

 رضایت بیماران به چه میزان است؟

مطالعات، افزایش رضایت بیماران و نیز بهبود کیفیت زندگی آن‌ها را هنگام استفاده از اوردنچر متصل به ایمپلنت نسبت به دندان‌های مصنوعی معمولی نشان می‌دهد.

 تکمیل فرآیند درمان چقدر طول می‌کشد؟

مراحل درمان از آغاز تا پایان می‌تواند طی ۳ تا ۴ ماه کامل شود. قرار دادن ایمپلنت دندانی نیز بدون هیچگونه بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

4 پاسخ به "ایمپلنت های دندانی اوردنچر، و میزان رضایت بیماران"

محمد
سلام ۱۷ سالمه بیشتر دندون هام شیری هست و این ژن خانوادگیمونه از شانسمون.خیلی هم تعداد کمی هستن و با فاصله بسیار زیاد و همینطور ریز حتی گاز زدن سیب هم به سختیه برام تو این سن.دندون مصنوعی بر پایه ایمپلنت میتونم انجام بدم؟ تو چه سنی‌ انجام بدم؟ و هزینش چقدره؟ ممنون میشم جوابمو بدین
    آرتمان درمان
    با سلام نیاز هست که هم به صورت کلینیکی و هم رادیوگرافی معاینه شوید و طرح درمانتان توسط مشاوره و هم فکری چند متخصص مشخص شود تا نهایتا بتوان درمانی درست و اصولی را با توجه به سن پایین شما انجام داد. سلامت باشید
امینی
بنده ی سوال داشتم پدر من چندسالی میشه که دو سه تا دندون بیشتر نداره الان اگه بخواد اونارو بکشه دندون مصنوعی بذاره مشکلی براش ایجاد نمیشه؟
    آرتمان درمان
    تصمیم در مورد حفظ و یا کشیده شدن چند دندان باقیمانده باید با نظر تخصصی متخصص پروتز انجام شود. گاه اگر همان چند دندان ریشه و بافت نگاهدارنده مناسبی داشته باشند، حفظ می شوند و می توانند به گیر پروتز آینده کمک کنند. بهتر است رادیوگرافی تهیه بفرمایند و توسط متخصص پروتز معاینه شوند تا بر اساس طرح درمان در نظر گرفته شده، در مورد دندان ها تصمیم گیری شود. سلامت باشند
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید