جراحی پیشرفته ایمپلنت، و بررسی میزان موفقیت آن

29 اردیبهشت 99 ایمپلنت دندان خدمات آرتمان درمان 0 نظر کاربران نوشته شده توسط آرتمان درمان

جراحی پیشرفته ایمپلنت و بررسی میزان موفقیت آن

از آنجا که موفقیت جراحی ایمپلنت دندان تا حد زیادی به کیفیت استخوانی که ایمپلنت در آن قرار می‌گیرد بستگی دارد، دندانپزشک ممکن است برای ایجاد مقدار کافی استخوان جهت قرار دادن ایمپلنت، انجام پیوند استخوان را ضروری بداند.

سینوس لیفت اغلب زمانی انجام می‌شود که ایمپلنت به جای دندان‌های عقب (مولر) فک بالا جایگزین می‌شود. انجام سینوس لیفت در مواردی ضرورت می‌یابد که ارتفاع استخوان در فک بالا کافی نیست یا سینوس‌ها خیلی به فک نزدیک هستند و به همین دلیل قرارگیری ایمپلنت را با مشکل مواجه می‌کنند. دلایل متعددی برای بروز این حالت وجود دارد از جمله:

  • بسیاری از افرادی که دندان‌های فک بالایی خود را از دست داده‌اند – به ویژه دندان‌های عقب یا دندان مولر – برای قرارگیری ایمپلنت، به میزان کافی استخوان ندارند. به دلیل آناتومی جمجمه، نواحی خلفی (عقبی) فک بالا استخوان کمتری نسبت به فک پایین دارد.
  • استخوان ممکن است به دلیل ببیماری پریودنتال از بین رفته باشد.
  • از دست دادن دندان نیز ممکن است منجر به از بین رفتن استخوان شود. هنگامی که دندانی از دست می‌رود، استخوان زیر آن به تدریج تحلیل می‌رود. در صورتی که دندانی به مدت طولانی از دست رفته باشد، اغلب میزان کافی استخوان برای قرارگیری ایمپلنت در محل آن وجود نخواهد داشت.
  • سینوس ماگزیلا (فک بالا) ممکن است خیلی به محل قرارگیری ایمپلنت نزدیک باشد. شکل و اندازه این سینوس معمولا از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سینوس‌ها می‌توانند با افزایش سن بزرگتر شوند.

سینوس لیفت معمولا قبل از جراحی ایمپلنت انجام می‌شود تا زمان کافی برای ترمیم استخوان وجود داشته باشد. اما در برخی موارد ممکن است هر دو عمل به طور همزمان انجام شوند. گرچه سینوس لیفت عمل غیر متداولی نیست، اما قرارگیری همه ایمپلنت‌ها در این ناحیه ممکن است نیاز به سینوس لیفت نداشته باشند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید