12 مورد از بهترین مزایای ایمپلنت دندان که باید بدانید

21 شهریور 02 مقالات 0 نظر کاربران نوشته شده توسط آرتمان درمان

به عنوان محبوب ترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته، ایمپلنت دندان مزایای متعدد و قابل توجهی ارائه می کند. در این نوشتار نشان می دهیم که چرا ایمپلنت ها تا این حد محبوب هستند و چرا کاشت ایمپلنت می تواند زندگی افراد را بهتر از قبل کند. برای درک این موضوع لطفا 12 مورد از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان را در ادامه بخوانید.

12 مزیت و برتری اصلی ایمپلنت های دندان

1. نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان محافظه کارانه ترند

برخلاف سایر گزینه‌های جایگزینی دندان مانند انواع بریج ها، ایمپلنت‌های دندانی نیازی به اصلاح یا تغییر دندان‌های مجاور ندارند. این بدان معناست که دندان‌های طبیعی اطراف ایمپلنت دست نخورده باقی می‌مانند و در طولانی‌مدت سلامت دهان را بهبود می‌بخشند. بنابراین محافظه کارانه بودن را می توان یکی از مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان در نظر گرفت.

2. دوام و طول عمر طولانی دارد

ایمپلنت های دندانی به قصد داشتن دوام و ماندگاری بالا ساخته شده اند. آن ها از مواد باکیفیت مانند تیتانیوم که بسیار قوی و بادوام هستند تولید می شوند. با مراقبت و نگهداری مناسب، ایمپلنت های دندانی می توانند مادام العمر دوام داشته باشند. این در حالیست که سایر روش های جایگزینی دندان از دست رفته مادام العمر نیستند.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

3. به بهبود و راحتی گفتار کمک می کند

بهبود گفتار یکی از اصلی ترین مزایای ایمپلنت دندان است. در صورت از دست دادن تعداد قابل توجهی از دندان های جلو و یا حتی تمامی دندان ها،  گفتار و تلفظ شما قطعا تحت تأثیر خواهد گرفت. ایمپلنت‌های دندانی به همراه پروتز ایمپلنت ها به شما کمک می کنند تا مجددا بتوانید به درستی و بدون مشکل به ادای حروف، کلمات و جملات بپردازید و با وضوح سابق به برقراری مکالمه با دیگران بپردازید.

4. محدودیت غذایی خاصی ایجاد نمی کند

با ایمپلنت دندان می توانید از تمام غذاهای مورد علاقه خود بدون هیچ محدودیت خاصی لذت ببرید. برخلاف پروتزهای متحرک، که ممکن است شما را ملزم به اجتناب از مصرف برخی غذاهای سفت یا چسبناک کند، ایمپلنت‌ ها مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که هر چه می‌خواهید بخورید. البته همچنان هرچیزی که به دندان های طبیعی آسیب می زند را نباید با ایمپلنت ها جوید یا امتحان کرد.

5. ساختار صورت را حفظ می کند

هنگامی که دندانی از دست می‌رود، استخوان نگهدارنده آن شروع به تحلیل می‌کند که این مساله می‌تواند منجر به کاهش توده استخوانی و پایین رفتن سطح استخوان فک در ناحیه دندان از دست رفته شود. خوشبختانه یکی از مزایای ایمپلنت دندان این است که استخوان فک را تحریک کرده و از تحلیل آن جلوگیری می کند. نتیجه چنین مزیتی حفظ توده استخوانی، بهبود ظاهر دندان و حالت چهره است.

6. مراقبت و نگهداری از آن مداوم ولی ساده است

ایمپلنت های دندانی برخلاف پروتزهای متحرک نیازی به چسب های مخصوص نگهدارنده، محلول های تمیز کننده و مراقبت هایی از این قبیل ندارند. شما همانطور که از دندان های طبیعی خود مراقبت می کنید باید از ایمپلنت نیز محافظت کرده و آن را تمیز نگاه دارید. اینکار تنها باید مداوم باشد و لزوما برای شما سخت نخواهد بود.

7. به حمایت و پشتیبانی از دندان های مجاور کمک می کند

با از دست رفتن دندان ها، جای خالی آن ها فضایی برای سایر دندان ها فراهم می کند تا تحت تاثیر جویدن، صحبت کردن و سایر عوامل دیگر به سمت این فضای خالی شیفت پیدا کنند. در واقع این مساله به مرور زمان باعث کج شدن دندان ها می شود. اما یکی از مزایای ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش های جایگزینی این است که مانع از این شیفت یا جابجایی می شود. در واقع فیکسچر که با استخوان فک جوش خورده مانعی بسیار مستحکم در مقابل جابجایی سایر دندان ها خواهد بود.

8. منجر به افزایش اعتماد به نفس می شود

داشتن یک لبخند کامل و زیبا می تواند به میزان قابل توجهی عزت نفس و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. ایمپلنت‌های دندانی زیبایی و عملکرد لبخند شما را باز می‌گردانند و به شما این امکان را می‌دهند که بدون داشتن احساسی ناخوشایند در خصوص از دست رفتن دندان هایی طبیعی تان، با دیگران ارتباط برقرار کنید.

9. ظاهر طبیعی دارد و احساس خوبی به افراد می دهد

بدون شک از قابل توجه ترین مزایای ایمپلنت دندان، داشتن ظاهر و عملکردی طبیعی درست مانند دندان های خودمان است. ایمپلنت های دندانی برای تقلید از ظاهر و عملکرد دندان های طبیعی طراحی شده اند. آنها سفارشی ساخته شده اند تا از نظر شکل، اندازه و رنگ با دندان های موجود شما مطابقت داشته باشند و لبخندی یکپارچه و طبیعی را تضمین کنند. فیکسچر در نقش ریشه دندان از دست رفته ظاهر می شود و پروتز ایمپلنت (که معمولا روکش دندان است) به عنوان جایگزین کاملا طبیعی تاج دندان از دست رفته عمل می کند.

10. نتایج قابل اعتماد و قابل پیش بینی ارائه می کند

جراحی کاشت ایمپلنت دندان میزان موفقیت بالایی دارد. با برنامه ریزی و اجرای مناسب، کاشت ایمپلنت فرآیندی قابل پیش بینی و قابل اعتماد است که نتایج بلند مدت عالی را برای بیماران فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: درصد و میزان موفقی ایمپلنت دندان چقدر است؟

11. در دراز مدت واقعا یک گزینه مقرون به صرفه است

در حالی که هزینه ایمپلنت دندان ممکن است بالا به نظر برسد، اما در واقع آن ها در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان کاملا مقرون به صرفه تر هستند. در واقع ایمپلنت ها یک بار کاشته می شوند و تا آخر عمر از وجود آن ها بهره خواهید برد اما سایر روش های جایگزینی نیاز به تعمیر، تمدید یا جایگزینی می باشند. به همین جهت است که مقرون به صرفه بودن در داز مدت یکی از اصلی ترین مزایای ایمپلنت دندان است.

12. خطر بروز عوارض در آن کم است

ایمپلنت های دندانی زمانی که توسط یک متخصص ایمپلنت ماهر انجام می شود خطر عوارض کمی دارند. با رعایت بهداشت دهان و دندان مناسب و معاینات منظم، احتمال شکست یا عوارض ایمپلنت به میزان قابل توجهی به حداقل می رسد.

درباره مزایای ایمپلنت دندان از نزدیک با یک متخصص صحبت کنید

بدون شک ایمپلنت می تواند مزایای زیادی ارائه کند و چیزی که در این صفحه مطالعه کردید تنها گوشه ای از مزایای ایمپلنت ها بود. بهتر است یک متخصص ایمپلنت خوب یافته و درباره تمامی مزایا و معایب ایمپلنت ها با ایشان گفتگو کنید تا در نهایت با اطمینان کامل اقدام به جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود کنید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید